Sekcje: Plastyczna,

WARSZTATY PLASTYCZNE

opiekun - Emilia Wołejszo

Sekcja warsztaty plastyczne rozpoczęła działalność 13.11.2006r. Zajęcia odbywają się w pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie pod kierunkiem jej instruktorki Emilii Wołejszo. Obecnie do sekcji należy 8 osób, które poznają różne rodzaje materiałów i technik plastycznych. Spotkania przy herbatce i nastrojowej muzyce to także okazja do rozmów na temat sztuki, spraw bieżących, dyskusji o przeczytanych książkach i artykułach. Udział w warsztatach pozwala niekiedy odkryć i udoskonalić własne, często ukryte, uzdolnienia plastyczne. Jest sposobem miłego spędzenia czasu, realizacji swoich pasji i zainteresowań, rozwijania talentów. Dostarcza wielu satysfakcji.

3 czerwca 2007 roku prace naszych uczestników były prezentowane na Festynie Zdrowia w Parku Honorowych Dawców Krwi – przy „Medyku”. Kolejna wystawa miała miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Działdowie.

Braliśmy udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miasta, „Heinz Glas” i „Dekorglass” z okazji „Święta Szkła” w 2007 roku. Elżbieta Gajtkowska zajęła II miejsce w konkursie na projekt opakowania szklanego do kosmetyków, a Wanda Stankiewicz III miejsce w konkursie na projekt zdobienia butelek. Wyróżnienia otrzymały także pozostałe prace Koleżanek: Reginy Fridrich, Ireny Rojewskiej, Krystyny Sztramskiej.

W maju 2009 roku prace uczestników sekcji / rysunki, obrazy, szkło użytkowe / były wystawione w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.

SPRAWOZDANIE za I semestr 2017/2018

Sprawozdanie z działalności sekcji Warsztaty plastyczne
Za I semestr roku 2017/2018

Opiekunem sekcji jest plastyk p. Emilia Wołejszo.
W zajęciach plastycznych w I semestrze roku 2017/2018 systematycznie uczestniczyły 4 osoby. Od 17 października 2017 roku spotkaliśmy się 14 razy.
Nadal doskonalimy wrażliwość plastyczną w postrzeganiu rzeczywistości oraz umiejętności w posługiwaniu się kreską i plamą.
Efektem tego były wystawy prac w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie:
- w grudniu 2017r.- pod hasłem: „Świąteczne nastroje” autor Pani Hanna Iwanow – zakładki do książek i kartki świąteczne.
- w styczniu 2018 – pod hasłem „ Posłanie aniołów” autorstwa pani Elżbiety Held.
Delikatne i eteryczne aniołki towarzyszyły w dniu 31 stycznie przedstawieniu
pt” „Anioły do mnie wysyłaj” . Był to montaż słowno-muzyczny. Scenariusz napisała pani Elżbieta Zakrzewska w który włączyła wiersze działdowskich poetów z Działdowskiej Kuźni Słowa.
- w lutym 2018r – w Miejskiej Bibliotece Publicznej prezentuje pełne delikatności i uroku akwarele koleżanka Hanna Iwanow.
W br Pani Hanna Iwanow oddała na licytację w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dwie akwarele , w ramach licytacji sprzedano je za kwotę 100 zł każda.
Nasze spotkania przy kawie i herbacie odbywają się w każdy wtorek o godz. 13tej przy miłej atmosferze. Są one okazją do wymiany zdań i refleksji , również na tematy plastyczne.
Elżbieta Gajtkowska


Przeglądaj galerię zdjęć

UTW w Działdowie

Władze UTW
Statut
Sprawozdania Zarządu

Komunikaty zarządu UTW

2019.02.04 Czym jest Testament? - Zaproszenie na wykład p Eweliny Szeratics
Czym jest testament? Czy od jego napisania się umiera? Czy testamenty sporządzają wyłącznie ludzie zamożni, umierający lub ci, którzy chcą kogoś wydziedziczyć? Jak napisać taki dokument? Ile to kosztuje i... [więcej]

Galeria

Wykład "Świadczenia emerytalno-rentowe z ubezpieczeń społecznych" Wykład "Świadczenia emerytalno-rentowe z ubezpieczeń społecznych"
© 2009 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Działdowie         Design www.projektowanie-www.pl