Sekcje: Plastyczna,

WARSZTATY PLASTYCZNE

opiekun - Emilia Wołejszo

Sekcja warsztaty plastyczne rozpoczęła działalność 13.11.2006r. Zajęcia odbywają się w pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie pod kierunkiem jej instruktorki Emilii Wołejszo. Obecnie do sekcji należy 8 osób, które poznają różne rodzaje materiałów i technik plastycznych. Spotkania przy herbatce i nastrojowej muzyce to także okazja do rozmów na temat sztuki, spraw bieżących, dyskusji o przeczytanych książkach i artykułach. Udział w warsztatach pozwala niekiedy odkryć i udoskonalić własne, często ukryte, uzdolnienia plastyczne. Jest sposobem miłego spędzenia czasu, realizacji swoich pasji i zainteresowań, rozwijania talentów. Dostarcza wielu satysfakcji.

3 czerwca 2007 roku prace naszych uczestników były prezentowane na Festynie Zdrowia w Parku Honorowych Dawców Krwi – przy „Medyku”. Kolejna wystawa miała miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Działdowie.

Braliśmy udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miasta, „Heinz Glas” i „Dekorglass” z okazji „Święta Szkła” w 2007 roku. Elżbieta Gajtkowska zajęła II miejsce w konkursie na projekt opakowania szklanego do kosmetyków, a Wanda Stankiewicz III miejsce w konkursie na projekt zdobienia butelek. Wyróżnienia otrzymały także pozostałe prace Koleżanek: Reginy Fridrich, Ireny Rojewskiej, Krystyny Sztramskiej.

W maju 2009 roku prace uczestników sekcji / rysunki, obrazy, szkło użytkowe / były wystawione w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.

SPRAWOZDANIE za I semestr 2017/2018

Sprawozdanie z działalności sekcji Warsztaty plastyczne
Za I semestr roku 2017/2018

Opiekunem sekcji jest plastyk p. Emilia Wołejszo.
W zajęciach plastycznych w I semestrze roku 2017/2018 systematycznie uczestniczyły 4 osoby. Od 17 października 2017 roku spotkaliśmy się 14 razy.
Nadal doskonalimy wrażliwość plastyczną w postrzeganiu rzeczywistości oraz umiejętności w posługiwaniu się kreską i plamą.
Efektem tego były wystawy prac w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie:
- w grudniu 2017r.- pod hasłem: „Świąteczne nastroje” autor Pani Hanna Iwanow – zakładki do książek i kartki świąteczne.
- w styczniu 2018 – pod hasłem „ Posłanie aniołów” autorstwa pani Elżbiety Held.
Delikatne i eteryczne aniołki towarzyszyły w dniu 31 stycznie przedstawieniu
pt” „Anioły do mnie wysyłaj” . Był to montaż słowno-muzyczny. Scenariusz napisała pani Elżbieta Zakrzewska w który włączyła wiersze działdowskich poetów z Działdowskiej Kuźni Słowa.
- w lutym 2018r – w Miejskiej Bibliotece Publicznej prezentuje pełne delikatności i uroku akwarele koleżanka Hanna Iwanow.
W br Pani Hanna Iwanow oddała na licytację w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dwie akwarele , w ramach licytacji sprzedano je za kwotę 100 zł każda.
Nasze spotkania przy kawie i herbacie odbywają się w każdy wtorek o godz. 13tej przy miłej atmosferze. Są one okazją do wymiany zdań i refleksji , również na tematy plastyczne.
Elżbieta Gajtkowska


Przeglądaj galerię zdjęć

UTW w Działdowie

Władze UTW
Statut
Sprawozdania Zarządu

Komunikaty zarządu UTW

2022.09.23 Inauguracja roku akademickiego 2022/23
Zapraszmy wszystkich studentów UTW i sympatyków na uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2022/23, które odbędzie się 4 października 2022 roku o godzinie 11.00 w auli CKU. Jest to wtorek- pamiętajcie. ... [więcej]

Galeria

Rezerwat rzeki Łyny Rezerwat rzeki Łyny
© 2009 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Działdowie         Design www.projektowanie-www.pl