Sekcja: Zespół wokalny CANTIAMO

Opiekun sekcji/dyrygent: Agnieszka Smolicz

Chór "Cantiamo" spotyka sie we wtorki 0 godzinie 16.00 w Dworku Bulova- budynek, w którym jest nasze biuro
Spotkanie założycielskie Sekcji odbyło się 14 grudnia 2005r- uczestniczyło w nim 20 osób.
Pierwszym akompaniatorem był p. Wiesław Makowski, który współpracował z Sekcją do czerwca 2006r. Od listopada 2006 r; akompaniuje nam p. Stanisław Pokrzywnicki ktgóry dba o właściwe brzmienie i dynamikę wykonywanych utworów.
Zajęcia Sekcji odbywają się w każdą środę w Miejskim Domu Kultury w godz od 10,00 do 11,30. Co roku zwiększa się ilość członków Sekcji, obecnie jest w niej 40 osób.
Repertuar Sekcji to przede wszystkim pieśni patriotyczne ale również turystyczne, ludowe i biesiadne. Śpiewamy znane utwory ale ciągle uczymy się nowych.
Dzięki zaangażowaniu dyrygenta, akompaniatora ale również wszystkich członków sekcjii /chóru, pracujemy nad coraz trudniejszymi wokalnie i rytmicznie utworami.
Wiele pieśni śpiewamy na dwa głosy co wymaga od wszystkich wykonawców cierpliwości, wytrwałości w ćwiczeniach i wiary w to, że śpiew zabrzmi poprawnie.
Poświęcamy na to wiele godzin ćwiczeń. Dużo czasu poświęciliśmy na przećwiczenie utworu „Gaudeamus Igitur” do którego wszyscy wykonawcy podchodzą z dużą odpowiedzialnością.. Jego wykonanie jest zawsze dużym przeżyciem nie tylko nas wykonawców ale również wszystkich słuchaczy UTW. Ciągle poszerzamy repertuar chóru.
Sekcja „Wspólne Śpiewanie” to grupa entuzjastów, która spotyka się po to by śpiewać dla siebie i innych. Każdy występ to przeżycie i oczekiwanie na to jak zabrzmią utwory, jak ocenią nas słuchacze. Wymaga to dużo pracy i wytrwałości psychicznej szczególnie od prowadzących.
Radość przynosi szczególnie śpiew i występy przed publicznością która oklaskami wynagradza nam trud włożony w opracowanie pieśni. Wiemy że śpiew łączy ludzi dlatego cieszymy się bardzo kiedy na wspólnych spotkaniach śpiewają z nami wszyscy.
Co roku w styczniu odwiedzamy dzieci z Przedszkola Nr 4 w Działdowie gdzie raem z dziećmi śpiewamy kolędy i pląsamy. Wszyscy razem bawimy się wspaniale.
W najbliższym czasie zamierzamy brać udział w przeglądach chórów i występowąć przed szerszą publicznością.

Sprawozdanie z pracy Sekcji:
Chór Cantiamo
za I semestr roku 2011/2012.

"Chór Cantamo" w roku akademickim 2011/2012 rozpoczał pracę już w sierpniu 2011r.. Mimo wakacji członkowie chóru cwiczyli by wystapić na "Dni Działdowa".
Nasz występ zatytułowalismy: "Przez Polską Krainę". Wykonaliśmy piosenki "wędrując" muzycznie przez całą Polskę.
Wystąpiliśmy na rynku działdowskim a razem z nami spiewała publiczność tam zebrana.
We wrzesniu 2011 na prosbę Stowarzyszenia Amazonek wystapiliśmy z koncertem z okazji święta Amazonek.. Również i ten występ bardzo podobał się słuchaczom.

Przed rozpoczęciem roku akademickiego cwiczyliśmy "Gaudeamus" którym zainaugurowalismy nowy Rok Akademicki 2011/2012.
We wrzesniu i październiku dzięki uzyskanej dotacji z Urzędu Miasta zorganizowalismy warsztaty muzyczne które prowadziła pani Kinga Musiał z Wydziału Sztuki UWM. Na zajęciach poznalismy budowę i funkcję aparatu głosowego. Ćwiczylismy postawę śpiewaczą, oddyczanie, poprawność brzmienia głosu . Poszerzyliśmy dzieki temu swój warsztat muzyczny ucząc się nowych kanonów i piosenek.

Przed spotkaniem opłatkowym UTW ćwiczylismy poprawność wykonania znanych kolęd a Pani Kinga Musiał uczyła nas nowych kolęd i spiewania w dwugłosie..

13 grudnia Chór Cantiamo wystapił na spotkaniu opłatkowym zorganizowanym na dziedzińcu zamku przez Urząd Miasta Działdowo. Nawiązalismy bliższą współpracę z Burmistrzem Miasta i Radnymi.

Cieszy nas że możemy śpiewać nie tylko dla własnej przyjemności ale również dawać innym przyjemność słuchania.
Śpiew nas łaczy i wyzwala dobro a o to nam chodzi.
Jak Zawsze tak i tym razem chiałabym podziękować Dyrektorowi MDK p Maćkowiakowi i jego pracownikom za zrozumienie i przyjazne traktowanie w MDKu.

Opiekun Sekcji
Agnieszka Smolicz

Przeglądaj galerię zdjęć

UTW w Działdowie

Władze UTW
Statut
Sprawozdania Zarządu

Komunikaty zarządu UTW

2024.10.26 Wyjazd do Flharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie
Zarezerwowaliśmy dwa terminy wyjazdu do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na koncerty październikowe. Mamy możliwość wyboru. 21 października 2024 r godz. 18.30 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się koncert „Perły Muzyki... [więcej]

Galeria

Wycieczka do Golubia Dobrzynia i Szafarni Wycieczka do Golubia Dobrzynia i Szafarni
© 2009 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Działdowie         Design www.projektowanie-www.pl