2024.09.25 - Program wyjazdu na Majorkę


Zapraszam wszystkich, którzy mają ochotę wyruszyć we wspólną podróż i odkrywać ze mną piękno Hiszpanii. Tym razem kierunek naszej wyprawy to Majorka, największa wyspa Balearów, uważana za najpiękniejszą wyspę Morza Śródziemnego. Turyści doceniają ją przede wszystkim za piękne piaszczyste plaże, turkusowe ciepłe morze, wspaniały klimat i wysoki poziom usług turystycznych. Podczas pobytu na miejscu odkryjemy, że wyspa oferuje znacznie więcej, niż można by się spodziewać. Przepiękne krajobrazy, niezwykłe dziedzictwo kulturowe i malownicze wyspiarskie miasteczka od wieków były inspiracją dla artystów takich jak Pablo Picasso, Joan Miro, Francis Bacon czy Fryderyk Chopin, i dziś nadal zachwycają przybyszy z całego świata. Termin wyjazdu został zaplanowany na okres od 25 września do 2 października 2024 roku. Podczas naszego pobytu odwiedzimy najpiękniejsze miejsca Majorki, w tym jej urokliwą stolicę - Palmę, przepięknie położoną w górach Valldemossę, w której mieszkał Fryderyk Chopin podczas swojego pobytu na wyspie, oraz niezwykły Półwysep Fermentor, gdzie wyruszymy w podróż statkiem. Naszym celem jest połączenie wypoczynku nad morzem z poznaniem uroków Majorki. Na miejscu zaoferujemy dodatkowe atrakcje, z których będzie można skorzystać w dni wolne. Termin wybrano nieprzypadkowo, gdyż wrzesień to czas, gdy sezon turystyczny trwa w pełni, a jednocześnie klimat nie jest już tak upalny. Będziemy mogli podziwiać największe atrakcje Majorki, wspaniale wypoczywać na cudownych plażach, oraz delektować się wyjątkowymi smakami doskonałych potraw, a to wszystko w doborowym, jak zawsze, towarzystwie. Zapraszam – Majorka Was zachwyci!
Plan wyjazdu
1 dzień: Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Lot na Majorkę do Palma de Majorka. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w nadmorskim kurorcie hotel 3/4: Przykładowo: Hotel Club Cala Marsal 4* (lub inny o podobym standardzie). : czterogwiazdkowy hotel Club Cala Marsal położony jest w urokliwej miejscowości Portocolom na wschodzie Majorki. Do centrum miasteczka i malowniczego portu ok 700 m. Portocolom to elegancka miejscowość z hotelami o wysokim standardzie i charakterze rezydencjonalnym. Nie brakuje tutaj sklepów, typowych hiszpańskich restauracji i barów. Miejscowość położona jest wśród wapiennych wzgórz Levante. Port lotniczy w Palmie oddalony jest o ok. 55 km
Hotel 4* Club Cala Marsal w Portocolom • Plaża: drobnopiaszczysta, o typowym dla Majorki charakterze zatokowym, oddalona o ok. 100 m od hotelu (przejście przez lokalną ulicę). Leżaki i parasole dodatkowo płatne (ok.12 EUR/dzień). • Wyposażenie: hotel posiada 347 pokoje zlokalizowane w jednym siedmiopiętrowym budynku, z którego rozciągają się spektakularne widoki na zatokę Cala Marsal lub wzgórza Levante. Do dyspozycji gości: hall z miejscami do wypoczynku, 2 restauracje- jedna z panoramicznym widokiem na zatokę, jedna a la carte, 2 bary, duży śródziemnomorski ogród, a w nim 3 baseny (jeden okresowo podgrzewany), taras słoneczny z leżakami i parasolami, 2 sale konferencyjne • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje, woda i wino do obiadokolacji wliczone w cenie • Sport: 3 baseny (jeden podgrzewany sezonowo, jeden dla dzieci), siłownia, kort tenisowy, boisko do squasha • Rozrywka: Animacje dzienne i wieczorne dla dzieci i dorosłych
2 dzień: Śniadanie. Spotkanie organizacyjne. Spacer po kurorcie Portocolom. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.
3 dzień: Wycieczka Palma+Valldemossa Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę szlakiem najpiękniejszych miast Majorki. W pierwszej części dnia odwiedzimy stolicę– Palma de Mallorca. Pierwszym punktem będzie zwiedzanie pięknej Katedry La Seu , a następnie udamy się na spacer uliczkami Starego Miasta. Następnie przewidziany czas wolny, podczas którego będzie możliwość przespacerowania się gotyckimi uliczkami, zaglądając do licznych i urokliwych patiów. Po południu udamy do baśniowej miejscowości Valldemossa, słynącej z charakterystycznej dla Majorki zabudowy. Możemy zobaczyć tu typowe wąskie uliczki i domy ozdobione kwiatami oraz ceramiką. Miejscowość ta stała się znana w XIX wieku za sprawą wizyty Fryderyka Chopina i George’a Sand. Zwiedzimy, zabytkowy Klasztor Kartuzów, gdzie mieszkała znana para. Przewidziany jest również czas wolny na zakup pamiątek.
4 dzień : Wypoczynek w kurorcie Portocolom lub półdniowa wycieczka dla chętnych do Smoczych Jaskiń Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie lub półdniowa wycieczka do Smoczych jaskiń. Popołudnie wolne. Kolacja. Nocleg. Smocze Jaskinie znane były już w średniowieczu (pierwsze wzmianki o nich pochodzą z 1338 roku Wycieczka po Cuevas del Drach obejmuje spacer około 1200 metrów i trwa około godziny. Oprócz przejścia pieszo czeka nas także mała przeprawa łódką po podziemnym jeziorze Martel. Tam też wysłuchamy koncertu muzyki klasycznej wykonywany przez muzyków znajdujących się na pokładzie jednej z łodzi.
5 dzień: Wycieczka Malownicza Północna Majorka oraz rejs na Półwysep Formentor Zapraszamy do wspólnego odkrywania malowniczego i dzikiego północnego wybrzeża Majorki. Wycieczkę rozpoczniemy od najstarszego miasta wyspy- Alcudii. W programie spacer urokliwymi uliczkami Odwiedzimy również typowy, majorkański targ. Następnie udamy się do Portu Pollensa, skąd popłyniemy statkiem na niezwykłą plażę Formentor. Czas wolny na kąpiele morskie w krystalicznie czystej wodzie (ok. 2 godzin). Zwieńczeniem wycieczki będzie wjazd na Półwysep Formentor i najpiękniejszy na Majorce punkt widokowy Es Colomer. Można stąd podziwiać panoramę gór Tramuntana i turkusowe wody otaczające Majorkę.
6 dzień: Wypoczynek i wieczór flamenco dla chętnych Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Pobyt w kurorcie Porto Colon. Wieczorem wyjazd dla chętnych na spektakl flamenco.
7 dzień: Wypoczynek Śniadanie, czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Pobyt w kurorcie Porto Colon. Obiadokolacja. Nocleg.
8 dzień: Powrót do Polski Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Palma de Mallorca. Powrót do Polski.

UTW w Działdowie

Władze UTW
Statut
Sprawozdania Zarządu

Kronika UTW

2024.03.04 Wykład Jacka Szulima "To naprawdę Europa?"
4 marca 2024 roku w auli CKU odbył się bardzo ciekawy wykład „To naprawdę Europa? Szalona podróż po najbardziej oryginalnych i zaskakujących miejscach Europy i Polski.” Wygłosił go Michał Szulim... [więcej]

Galeria

Wycieczka do Golubia Dobrzynia i Szafarni Wycieczka do Golubia Dobrzynia i Szafarni
© 2009 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Działdowie         Design www.projektowanie-www.pl