Sekcje: Plastyczna, Robót Ręcznych

WARSZTATY PLASTYCZNE

opiekun - Emilia Wołejszo

Sekcja warsztaty plastyczne rozpoczęła działalność 13.11.2006r. Zajęcia odbywają się w pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie pod kierunkiem jej instruktorki Emilii Wołejszo. Obecnie do sekcji należy 8 osób, które poznają różne rodzaje materiałów i technik plastycznych. Spotkania przy herbatce i nastrojowej muzyce to także okazja do rozmów na temat sztuki, spraw bieżących, dyskusji o przeczytanych książkach i artykułach. Udział w warsztatach pozwala niekiedy odkryć i udoskonalić własne, często ukryte, uzdolnienia plastyczne. Jest sposobem miłego spędzenia czasu, realizacji swoich pasji i zainteresowań, rozwijania talentów. Dostarcza wielu satysfakcji.

3 czerwca 2007 roku prace naszych uczestników były prezentowane na Festynie Zdrowia w Parku Honorowych Dawców Krwi – przy „Medyku”. Kolejna wystawa miała miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Działdowie.

Braliśmy udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miasta, „Heinz Glas” i „Dekorglass” z okazji „Święta Szkła” w 2007 roku. Elżbieta Gajtkowska zajęła II miejsce w konkursie na projekt opakowania szklanego do kosmetyków, a Wanda Stankiewicz III miejsce w konkursie na projekt zdobienia butelek. Wyróżnienia otrzymały także pozostałe prace Koleżanek: Reginy Fridrich, Ireny Rojewskiej, Krystyny Sztramskiej.

W maju 2009 roku prace uczestników sekcji / rysunki, obrazy, szkło użytkowe / były wystawione w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.

SPRAWOZDANIE za I semestr 2012/13

W I semestrze 2012/2013 odbyło się 12 spotkań. W zajęciach uczestniczyło 9 osób. Zajęcia odbywały się 2 każdy wtorek od godz. 14,00 do 16,00 w pracowni plastycznej w Domu Kultury pod kierunkiem instruktorki pani Emilii Wołejszo.
Uczestnicy Warsztatów zajmowali się malowaniem akwarelami i suchymi kredkami. Tematyka prac - dowolna i różnorodna. Wykonano karty z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkiej Nocy metodami: matematyczną i haftu krzyżykowego.
Jedna z uczestniczek warsztatów - pani Bożena Konończuk przekazała 7 kart Wielkanocnych na licytację,która miała miejsce w Domu Kultury podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Spotkania nasze są okazją,by przejrzeć fachową literaturę i czasopisma. A także,by podyskutować na tematy związane z naszymi zainteresowaniami.

Opracowanie: Wanda Stankiewicz

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH "AŻUREK"

opiekun - Hanna Szewczak


Pierwsze spotkanie Sekcji Robótek Ręcznych "Ażurek" odbyło się 18 stycznia 2006r. Do czerwca 2009r. odbyło się 56 spotkań. Do sekcji należy 12 pań. Spotkania odbywają się co drugi wtorek w świetlicy PCK przy ul Księzodworskiej w Działdowie. W czasie zajęć wykonujemy pracę igłą, szydełkiem i na drutach. Korzystamy z wzorów "Hafty Polskie","Robótki Ręczne Diana", "Kram z Robótkami". Wymieniamy się własnymi wzorami, pomysłami i doświadczeniami. Nasze prace są wykonywane różną techniką: wyszywane krzyżykiem na kanwie(później oprawiane w ramki), haft Richelieu- małe serwetki i duże obrusy, wyszywanie na płótnie pełnym haftem, szydełkowe serwety kordonkiem oraz prace na drutach- bluzki,szaliki, czapki, swetry. Wszystkie nasze prace brały udział w wystawach. W okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia organizujemy spotkania wigilijne: dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia.Są też potrawy przygotowane prze członkinie Sekcji. Każde spotkanie odbywa się w przyjemnej atmosferze przy pracy i kawie.

opracowała:
Hanna Szewczak

SPRAWOZDANIE z działalności Sekcji Robótek Ręcznych "Ażurek" za I semestr 2012/13

Do Sekcji "Ażurek" należy 11 osób. Spotkania odbywają się w świetlicy PCK , na ul.Księżodworskiej. Zajęcia odbywają się w co drugi wtorek i trwają dwie godziny. W tym czasie wykonujemy prawie wszystko,co można wyczarować igłą, nitką, szydełkiem i na drutach. Nasze prace są wykonywanę różną techniką: wyszywanie krzyżykiem, szydełkiem (serwetki,rękawiczki, bluzki), na drutach czapki, szaliki, skarpety,swetry,berety. Wyszywamy tez pocztówki okolicznościowe. Wymieniamy się wzorami i doświadczeniami. Każde nasze spotkanie - to czas spędzony miło przy pracy i kawie.

WYSTAWY naszych prac
3.VI.2007r - Festyn Zdrowia Honorowych Dawców Krwi w Parku przy.ul.Wolności
3.V. - 20.VI. 2009 r. - Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie
23.VI. 2010 r. - Sala Balowa w Komornikach
1.VII.- 30.VII.2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie
16.17.III.2012 r. - CKU w Działdowie podczas Konferencji UTW Warmii i Mazur
16.VI. 2012 r. - Miejski Dom Kultury - podczas spotkania z delegacją z Niemiec

opracowanie: Hanna Szewczak


Przeglądaj galerię zdjęć w tych sekcjach.

UTW w Działdowie

Władze UTW
Statut
Sprawozdania Zarządu

Komunikaty zarządu UTW

2018.05.12 Ogólnopolski Marsz Nordic Walking
12 maja zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking studentów UTW 2018. Marsz odbędzie się w Nowym Mieście Lub. wspólnie ze słuchaczami UTW Nowe Miasto ... [więcej]

Galeria

Wykład dr Katarzyny Węglickiej-Mało znane uzdrowiska kresowe i widowisko kabaretowo-wokalne Lilianki Wykład dr Katarzyny Węglickiej-Mało znane uzdrowiska kresowe i widowisko kabaretowo-wokalne Lilianki
© 2009 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Działdowie         Design www.projektowanie-www.pl