2013.01.31 - Program ramowy wycieczki do Wiednia i Budapesztu


Program ramowy:
DZIEŃ 1: Wyjazd we wczesnych godzinach rannych na nocleg w okolicy Brna.
DZIEŃ 2: WIEDEŃ Rano przejazd do Wiednia. W programie: spacer po Starym Mieście, Katedra św. Szczepana, przejście ulicami Graben i Kaertner, najbardziej eleganckimi pasażami Wiednia, Kościół Augustianów z kryptą serc Habsburgów, Kościół Minorytów z mozaikową kopią fresku „Ostatnia Wieczerza”. Po zwiedzeniu Starego Miasta spacer wokół Ringu: Park Miejski ze złotym pomnikiem Jana Straussa, Opera, Parlament, Hoffburg, Ratusz i Kościół Wotywny. Nocleg w okolicy Wiednia.
DZIEŃ 3: WIEDEŃ - KAHLENBERG Od rana zwiedzanie Schoennbrunnu, letniej rezydencji cesarza Franciszka Józefa I. Później przejazd do Belwederu, siedziby księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, z jedną z minipanoram Wiednia, Plac Schwarzenberga z secesyjnym budynkiem ambasady francuskiej, Spotkanie z Polskim UTW z Wiednia.. Następnie wyjazd na Kahlenberg do kościółka św. Józefa - kaplica króla Jana III Sobieskiego oraz panorama Wiednia. Przejazd na dwa noclegi do Budapesztu.
DZIEŃ 4: BUDAPESZT Zwiedzanie Budapesztu. W programie: Plac Bohaterów, Opera Budapesztańska, Bazylika św. Stefana. Na wzgórzu zamkowym zwiedzimy Katedrę NMP (kościół Macieja), Basztę Rybacką. Spacer ulicami Starego Miasta, Pałac Królewski (z zewnątrz). Panorama Budapesztu ze wzgórza Gellerta. Popołudniu pobyt na basenach termalnych. Wieczorem rejs po Dunaju.
DZIEŃ 5: Po śniadaniu wyjazd do Polski. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.
UWAGA – Program ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Świadczenia zawarte w cenie:
•     4 noclegi w hotelach klasy turystycznej 3*(ok. Brna x1, ok. Wiednia x1, ok. Budapesztu x2). Pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami. Pokój 1-osobowy za dopłatą.
•     4 śniadania kontynentalne i 4 obiadokolacje. Do obiadokolacji napoje dodatkowo płatne.
•     Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, barek, DVD, WC oraz pasy bezpieczeństwa. W autokarze kawa, herbata i napoje dostępne za złotówki.
•     Ubezpieczenie KL do 15000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł
•     Opieka Pilota-przewodnika

UWAGA: Pierwszeństwo w wycieczce mają osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności i grupą inwalidzką.
Całkowity koszt wycieczki to 1040zł. Staramy się o dofinansowanie z PFRON.

UTW w Działdowie

Władze UTW
Statut
Sprawozdania Zarządu

Kronika UTW

2023.11.17 Wycieczka do Malborka
14 listopada 2023 roku studenci UTW zwiedzali największy zamek gotycki na świecie. To zamek w Malborku- najpotężniejsza twierdza średniowiecznej Europy-przez 150 lat był stolicą państwa krzyżackiego.Dwaj wspaniali przewodnicy w ciągu... [więcej]

Galeria

Wycieczka do Golubia Dobrzynia i Szafarni Wycieczka do Golubia Dobrzynia i Szafarni
© 2009 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Działdowie         Design www.projektowanie-www.pl