2025.03.04 - Wycieczka do Pekinu- program


Pilne. Prosimy o wpłatę zaliczki na wycieczkę do Pekinu w kwocie 1700 zł. Można wpłacić w biurze UTW lub na konto UTW nr 10 8215 1029 2002 0003 6114 0001 Przypominam również o paszportach. Sprawdzcie, czy macie ważny. Paszport musi być ważny jeszcze pół roku od planowanego wyjazdu czyli do końca września. Jest czas można teraz wyrobić nowy.Wycieczka do Pekinu w terminie 4-12 marca 2025 roku
LO91 04MAR Warszawa - Pekin 13:45 07:10+1(przylot na miejsce następnego dnia)
LO92 12 MAR Pekin - Warszawa 09:20 14:20
LO - LOT
16-25 os. Pełnopłatne- 5775 pln /os
- BADALING - PEKIN- Informacja o wycieczce do Chin
Dzień 1. Warszawa - Pekin.
Wylot z Warszawy.
Dzień 2. Pekin.
Przylot do Pekinu i rozpoczęcie zwiedzania. Zaczniemy od obiektów olimpijskich, które zostały wybudowane na głównej osi miasta Północ-Południe na olimpiadę w 2008 roku. Następnie zobaczymy Świątynię Nieba - kompleks sakralnych budowli taoistycznych w południowo-wschodniej części centralnego Pekinu. Kompleks był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Uważana jest za świątynię taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Lunch oraz czas wolny na odpoczynek po trudach podróży. Wieczorem powitalna kolacja.
Dzień 3. Pekin.
Po śniadaniu wizyta w fabryce Jedwabiu, gdzie poznamy proces produkcji oraz będziemy mieli okazję do zakupów. Następnie podjedziemy pod nowoczesny budynek Opery Narodowej a dalej przejdziemy na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Stamtąd przespacerujemy na teren Zakazanego Miasta będącego od XV wieku siedzibą kolejnych władców "Państwa Środka". Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa kultury UNESCO. Dalej zwiedzanie Parku Węglowego Wzgórza z przepięknym widokiem na stary Pekin. Wieczorem obiadokolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w fakultecie - show akrobatów.
Dzień 4. Pekin.
Śniadanie. Następnie wizyta w zoo - pawilon pandy wielkiej. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Później jedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej "Ogrodami Naturalnej Harmonii" urzeka rozmachem i przepychem. Od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Na prawie 3 km2 znajduje się sztuczne jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności, nad którym górują zabudowania pałacu. Wzdłuż brzegu jeziora znajduje się jedyna w swoim rodzaju galeria-deptak, gdzie na sklepieniu zadaszenia znajdują się setki tradycyjnych dzieł sztuki malarskiej. Na końcu panoramy zobaczymy Marmurową Łódź, którą wielkim kosztem kazała zbudować okrutna Cesarzowa Cixi. Wieczorem obiadokolacja. Fakultatywnie wycieczka Pekin nocą.
Dzień 5. Pekin - Badaling.
Po śniadaniu przejazd do tradycyjnej chińskiej herbaciarni – degustacja oraz szansa na zakupy. Dalej przejazd w okolice grobowców, gdzie spoczywa 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming. Przejazd od Wielkiej Czerwonej Bramy aż do grobowców siedmiokilometrową rytualną drogą, zwaną w chińskiej tradycji drogą duchów (shendao). Jej kilkusetmetrowy odcinek za Pawilonem Steli ozdobiony jest po bokach ustawionymi w 12 par posągami zwierząt, zarówno realnych (słonie, wielbłądy, konie), jak i mitycznych (qilin, xiezhi). Za nimi znajduje się 12 różnych posągów postaci ludzkich. Koniec drogi duchów wieńczy wykuta w marmurze ozdobna Brama Smoka i Feniksa i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Zwiedzanie grobowca trzeciego cesarza dynastii Ming, który zadecydował o lokalizacji grobowców pod Pekinem. Później spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Tradycyjnie przyjmuje się, że Wielki Mur rozciągał się od Shanhaiguan (nad zatoką Liaodong) do Jiayuguan w górach Nan Shan na długości ok. 8000 km. Wieczorem obiadokolacja, a dla chętnych fakultatywnie - kungfu show.
Dzień 6. Pekin.
Po śniadaniu spacer po Parku Ritan, gdzie mieszkańcy stolicy uprawiają poranne ćwiczenia Tai Chi. Następnie odwiedzimy Park Morza Północnego (Beihai), w którym oprócz urzekającego jeziora znajduje się Biała Pagoda i Ekran Dziewięciu Smoków. Dodatkowo, zaprosimy Państwa do Instytutu Medycyny Chińskiej, gdzie będzie można poznać tajniki stylu medycyny tradycyjnej, który ma ponad 2500-letnią historię i zawiera w sobie medycyne ziołową oraz lecznicze masaże. Spacer po hutongu, gdzie odwiedzimy miejscową rodzinę oraz wieżę bębnów gdzie zobaczymy pokaz bicia w bębny. Następnie ulica Wangfujing - jedna z głównych alei handlowych miasta oraz zakupy na jednym z targów. Wieczorem obiadokolacja.
Dzień 7. Pekin.
Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych z religijnością Chińczyków. Będą to Świątynia Lamy - jedna z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów oraz Świątynia Konfucjusza poświęcona filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy moralności chińskiej. Zobaczymy także Taoistyczną Świątynię Białego Obłoku, a następnie odwiedzimy przemysłową dzielnicę przerobioną na galerię sztuki nowoczesnej tzw. dzielnica 798. Obiadokolacja.
Dzień 8. Pekin.
Po śniadaniu wizyta w Katedrze Niepokalanego Poczęcia (Xuanwumen), po drodze rzut oka z autokaru na nowoczesny gmach telewizji CCTV. Dalej przejazd na uliczkę Liulichang - pełną sklepów z antykami, przedmiotami chińskiego rzemiosła ludowego oraz na niedawno odrestaurowaną uliczkę Qianmen, znajdującą się tuż za bramą zamykającą Plac Niebiańskiego Spokoju od południa. Odwiedzimy też tradycyjny chiński bazar Hongqiao. Wieczorem pożegnalna kolacja ze słynną "kaczką po pekińsku".
Dzień 9. Pekin - Warszawa.
Śniadanie. Czas wolny uzależniony od godziny wylotu. Zakończenie programu i wylot do Polski.
UWAGA: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.
UWAGA: Niniejsza oferta objazdowa nie jest dostępna dla dzieci poniżej 5 roku życia, ze względu na brak udogodnień w trakcie programu zwiedzania, intensywność zwiedzania, odmienność klimatyczną, stref czasowych, zwyczajów i kuchni
Świadczenia:
• przelot na trasie Polska - Pekin - Polska z przesiadkami lub bezpośrednio
• opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
• zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
• śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w tym jedna kolacja z "Kaczką po pekińsku", w cenie 1 szklanka napoju)
• lokalny transport klimatyzowanym autokarem
• zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
serwis polskiego pilota
Dodatkowo płatne:
• obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 195 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
• dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
• miejsca obok siebie w samolocie
• koszty wycieczek fakultatywnych:
-Pekin nocą (35 USD/os.)
- Masaż stóp (30 USD/os.)
Koszt 5775 pln /os
Od 1 lipca 2024 roku do 31 grudnia 2025 roku, obywatele Polski mogą wjeżdżać do Chin bez wizy na do 15 dni w celach turystycznych, biznesowych, rodzinnych lub tranzytowych.
Do wjazdu do Chin niezbędny jest ważny paszport. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy

UTW w Działdowie

Władze UTW
Statut
Sprawozdania Zarządu

Kronika UTW

2024.11.20 Sekcja kabaretowa na II Przeglądzie Artysytcznym i Sportowym Seniorów w Rybnie.
20 listopada 2024 roku odbył się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się II Przegląd Artystyczny i Sportowy Seniorów z powiatu działdowskiego. Nasi studenci z sekcji kabaretowej... [więcej]

Galeria

Wycieczka- Rypin i Szafarnia. Wycieczka jednodniowa do Rypina i do Szafarni.
© 2009 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Działdowie         Design www.projektowanie-www.pl